Ακολουθήστε μας:

ΑΟ Λαμίας

«Λύγισε» στο τάι-μπρέικ μετά από δύο ώρες!

Ιστορική ευκαιρία, να διεκδικήσει για πρώτη φορά στην ιστορία του το Κύπελλο Ελλάδας, έχασε ο ΑΟ Λαμίας την Πέμπτη.

Η ομάδα μας κοίταξε στα μάτια την Θέτιδα Βούλας εκτός έδρας, ηττήθηκε ωστόσο στο τάι-μπρέικ με 3-2 σετ μετά από σχεδόν δύο ώρες αγώνα και έμεινε εκτός του Final 4 της διοργάνωσης.

Το ματς ήταν συγκλονιστικό σε εξέλιξη, με τον ΑΟΛ και την Θέτιδα να… κονταροχτυπιούνται σε όλη του την διάρκεια. Τα κορίτσια του Ηλία Αγγέλη, προηγήθηκαν δύο φορές στα σετ, ισοφαρίστηκαν ωστόσο και στις δύο περιπτώσεις -και ενώ όλα κρίθηκαν στις λεπτομέρειες.

Έτσι το ματς οδηγήθηκε στο τάι-μπρέικ. Εκεί οι Λαμιώτισσες πήγαν πόντο – πόντο με τις γηπεδούχες, ωστόσο ηττήθηκαν με 17-15 και έχασαν την ευκαιρία να προκριθούν.

Τα σετ: 23-25, 25-18, 24-26, 25-17, 17-15